Zaznacz stronę

Nie jest to tajemnicą, że dzieci i nastolatkowie potrzebują więcej snu niż dorośli. Wypoczynek jest im niezbędny do prawidłowego rozwoju. To podczas snu rosną, a w ich umyśle porządkowane są informacje. Warto zatem zadbać o komfortowe podłoże snu dla najmłodszych. Czy materace SleepMed dla nastolatków będą dobrym wyborem? Dowiedz się więcej!

Dobrze dopasowany materac dla nastolatka – dlaczego jest ważny?

Sen odgrywa kluczową rolę w naszym organizmie. Odpowiada za jego skuteczną regenerację, a do tego umożliwia przeprowadzanie wielu istotnych procesów. Jeśli nastolatek korzysta ze źle dopasowanego materaca i nie jest w stanie się w pełni odprężyć, może narazić się na wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Pogorszeniu ulegnie jego poziom odporności i może stać się bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Spadnie jego zdolność koncentracji, co przełoży się na zmniejszenie efektywności i produktywności. Mogą wystąpić też problemy z zapamiętywaniem informacji. Będzie to miało również negatywny wpływ na jego samopoczucie i może być źródłem rozdrażnienia, irytacji i nerwowości. Brak snu uniemożliwi prawidłowy rozwój organizmu, a niewygodne podłoże może doprowadzić do powstania problemów z kręgosłupem i rozwoju wad postawy.

Rozmiar materaca dla nastolatka

Podczas wyboru materaca należy zwrócić uwagę na różne czynniki. Jednym z nich jest rozmiar. Musi być odpowiednio dopasowany, aby model zapewniał optymalną swobodę ruchów i możliwość znalezienia wygodnej pozycji snu. Z racji tego, że nastolatkowie wciąż się rozwijają, najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w trochę większy materac, który będzie im pasował nawet wtedy, gdy już urosną. W tym wypadku warto postawić na model o wielkości 80×200 lub nawet 90×200. Młodzieżowe sypialnie najczęściej są mniej przestronne, dlatego nie przesadzajmy w drugą stronę i nie wybierajmy o wiele za dużych materacy. Mogą bowiem one utrudnić swobodne poruszanie się po pomieszczeniu.

Wysoki poziom higieny snu

Coraz więcej osób skarży się na nieprzyjemne objawy związane z alergiami. Problem ten w dużej mierze dotyczy najmłodszych, dlatego dobrze, aby wybierając materac dla nich, zwrócić uwagę na to, by posiadał właściwości antyalergiczne. Korzystając z materacy SleepMed, nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, roztoczy, kurzu czy innych szkodliwych drobnoustrojów. Wynika to między innymi z zastosowania innowacyjnej technologii Airforce, która gwarantuje maksymalny obieg powietrza we wnętrzu wkładu. Dzięki niej na powierzchni modelu tworzy się specjalny system nacięć w tzw. kratkę wentylacyjną. Dochodzi w ten sposób do powstania otwartych komór, przez które ucieka nadmiar ciepła i wilgoci. Na jego miejsce pojawia się czyste powietrze. Z tego względu możemy cieszyć się przyjemnym uczuciem świeżości podczas korzystania z materaca. Technologia też zapewnia o wiele lepsze właściwości modelu pod kątem oddychalności. Zapewnia niezwykle skuteczną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, dzięki czemu nie musimy obawiać się wystąpienia pleśni czy grzybów.

Do materacy SleepMed dołączany jest specjalny pokrowiec, który jeszcze bardziej zwiększa poziom higieny snu. W zależności od modelu może być to pokrowiec Merced lub Probiotex. Merced został wykonany z miłej w dotyku dzianiny, która została nasączona apreturą zmiękczającą, zwiększającą odprowadzanie wilgoci. Na powierzchni pokrowca zastosowano perforacje, które zapewniają odczuwalny efekt masażu. Sprawia on, że korzystanie z modelu jest jeszcze przyjemniejsze. Pokrowiec Probiotex wyróżnia się innowacyjną technologią aktywnych probiotyków, która zmniejsza ilość alergenów na powierzchni materaca nawet o 93,7%. Zawiera też dzianinę Tencel oraz taśmę 3D, które odpowiadają za wysoką przewiewność wkładu. Możemy być pewni, że komponenty zastosowane w materacu nie wywołują reakcji alergicznych ani podrażnień.

Regulacja twardości

Kolejnym elementem, który okaże się niezwykle przydatny, będzie możliwość regulacji twardości. Materac kupujemy raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. U nastolatków, którzy wciąż rosną, potrzeby co do powierzchni snu drastycznie się zmieniają. Dzięki opcji dostosowania podłoża nie będziemy musieli inwestować w nowy model po krótkim czasie. Wystarczy, że zmienimy właściwości posiadanego już przez nas materaca. W produktach z serii Standard oraz Hybrid umożliwia to ruchoma warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®. Możemy przełożyć ją na drugą stronę, aby zyskać podłoże o zupełnie innych cechach. W modelach z kolekcji Plus i Hybrid Plus odpowiada za to odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej, które może również posłużyć jako osobny materac nawierzchniowy. W zależności od preferencji możemy stworzyć podłoże o wysokim stopniu sprężystości lub zapewniające optymalne podparcie dla tych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem.

Komfortowe podłoże snu

Nie ma wątpliwości, że to właśnie najmłodszym najbardziej zależy na wysokim poziomie wygody i komfortu. W materacach SleepMed za ten efekt odpowiedzialna jest między innymi warstwa z pianki termoelastycznej VitaRest® lub Celsius-Waterlily®. Zastosowana w nich technologia termoelastyczna powoduje, że dopasowują się do kształtu naszego ciała pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Dzięki temu każdy użytkownik ma zapewnione indywidualnie dostosowane podłoże snu. Pianki zapewniają ponadto przyjemne uczucie otulenia oraz niezwykłą miękkość, które pozwalają na jeszcze lepszy wypoczynek.

Sen o wysokiej jakości jest ważny w każdym wieku, jednak w przypadku najmłodszych trzeba szczególnie o niego zadbać. Potrzebują dużej ilości wypoczynku, aby prawidłowo rosnąć. Dobrze, aby mogli korzystać z komfortowego, dobrze dopasowanego podłoża. Świetnie sprawdzą się materace SleepMed, które wyróżniają się wysoką jakością i użytecznymi właściwościami!

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.