Zaznacz stronę

Regeneracja organizmu to niezwykle istotny proces. To czas, kiedy zachodzi wiele istotnych procesów, a organizm się odnawia. Choć to ważne dla każdego człowieka, to o skuteczną regenerację powinni szczególnie zadbać sportowcy. Jak ją sobie zapewnić? Dowiedz się, jak mogą pomóc Ci w tym materace SleepMed!

Sen a regeneracja organizmu

Sen ma kluczowe znaczenie w naszym życiu. To dzięki niemu możemy zredukować zmęczenie i normalnie funkcjonować. Wynika to z tego, że wypoczynek pozwala nam na skuteczną regenerację, podczas której nasz organizm się odnawia i dochodzi do siebie po wysiłku. Pozwala to zachować odpowiedni stan zdrowia, a także uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Brak odpowiedniej dawki snu wiąże się z pogorszeniem odporności. Może narazić nas na złapanie różnych infekcji. Nierzadko też jest źródłem rozdrażnienia i nerwowości, które obniżają nasze samopoczucie. Oddziałuje negatywnie na zdolność koncentracji i zapamiętywania. Często prowadzi również do obniżenia efektywności i produktywności. Niewysypianie się bardzo niekorzystnie odbija się na naszym zdrowiu, dlatego tak ważne jest, aby dbać o jakościowy i komfortowy wypoczynek.

Dopasowane podłoże

Jeśli chcemy zapewnić sobie skuteczną regenerację organizmu każdej nocy, powinniśmy zacząć od wyboru takiego materaca, który będzie dopasowany do nas w stu procentach. Dzięki innowacyjnej piance termoelastycznej jest to jak najbardziej możliwe. Sprawia ona, że materac modeluje się zgodnie z kształtem naszego ciała pod wpływem temperatury, jaką wytwarzamy. Każdy użytkownik może zatem liczyć na indywidualnie dopasowane podłoże. Daje nam to pewność, że nasz kręgosłup jest prawidłowo i bezpiecznie podparty. Dzięki temu kończyny mogą zostać odciążone. Umożliwia to pełne rozluźnienie mięśni, z których znika nagromadzone w nich napięcie. To powoduje, że organizm może się skutecznie zregenerować. Pianka zagwarantuje wysoki poziom komfortu nawet tym, którzy na co dzień mają kłopot ze zrelaksowaniem się. Zapewnia bowiem przyjemne uczucie otulenia i niezwykłą miękkość, które sprawiają, że wypoczynek staje się jeszcze przyjemniejszy. Warstwa pianki pomaga zachować prawidłowy przepływ krwi, a do tego niweluje ból i dyskomfort.

W materacach SleepMed stosuje się trzy rodzaje pianki termoelastycznej. VitaRest® została wykonana przy użyciu najnowocześniejszej technologii. Jej powierzchnię podzielono na 7 stref twardości, dzięki czemu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie. Pianka Celsius-Waterlily® wyróżnia się znakomitą żywotnością – do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry i właściwości. Stworzono ją przy wykorzystaniu ekologicznych komponentów, które nadają się do całkowitego recyklingu. Pianka Visco Bio to naturalne rozwiązanie, w którym szkodliwe substancje chemiczne zastąpiono organicznymi komponentami. Nasączono ją naturalnym olejkiem rycynowym, który nadaje jej działanie hipoalergiczne. Dzięki temu nie wywołuje podrażnień i może być wykorzystywana przez tych, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi.

Właściwości ortopedyczne

Ból pleców czy dyskomfort ze strony kręgosłupa to niektóre z powodów, które uniemożliwiają skuteczną regenerację organizmu. Odczuwając nieprzyjemne dolegliwości, nie jesteśmy w stanie w pełni się zrelaksować. Z tego względu warto zainwestować w materac o właściwościach ortopedycznych. Dzięki nim model zapobiega powstawaniu i pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa. Nie musimy zatem obawiać się, że narazimy się na różne schorzenia czy wady postawy. Co więcej, leżąc na materacu, możemy zniwelować ból karku i pleców. To pozwoli nam zapomnieć o wszelkich nieprzyjemnościach, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie cieszyć się jakościowym i zdrowym snem, który sprawi, że rano obudzimy się wypoczęci i pełni energii.

Wysoki poziom higieny snu

Kolejny czynnik, który oddziałuje na nasz komfort, a także możliwość skutecznej regeneracji organizmu, jest poziom higieny snu. Od niego zależy uczucie świeżości i czystości podczas korzystania z materaca, a także to, czy będziemy czuli się na nim komfortowo. W higienicznej, czystej przestrzeni o wiele łatwiej będzie nam się zrelaksować. Wyjątkowe komponenty zastosowane w materacach SleepMed gwarantują higienę na najwyższym poziomie. Odpowiada za to między innymi innowacyjna technologia Airforce, która polega na specjalnej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia powstają zarówno w pionie, jak i poziomie. Prowadzi to do wytworzenia się otwartych komór, przez które może się wydostać nadmiar ciepła i wilgoci. Powoduje to uzyskanie maksymalnego obiegu powietrza we wkładzie. Materac oferuje znacznie lepsze właściwości pod kątem oddychalności. Skuteczne odprowadza wilgoć, a do tego gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie musimy obawiać się rozwoju bakterii, pleśni, grzybów czy innych drobnoustrojów. Na zachowanie optymalnego poziomu higieny snu wpływają również pokrowce na materace SleepMed – Merced oraz Probiotex. Zastosowano w nich między innymi wyjątkową dzianinę Tencel oraz nowoczesną taśmę 3D, które zapewniają wspaniałą przewiewność modelu.

Dodatkowe udogodnienia

Aby skutecznie zregenerować organizm, musimy się w pełni rozluźnić. Niestety, nie dla wszystkich jest to takie proste. Osoby zmagające się z dużym stresem lub napięciem mogą mieć problem z odprężeniem się. Wtedy przydatne stają się dodatkowe udogodnienia, takie jak odczuwalny efekt masażu. Dzięki specjalnym perforacjach na powierzchni pokrowca materac gwarantuje delikatny wrażenie masowania, dzięki czemu możemy pozbyć się napięcia i swobodnie wypocząć.

Jeśli zadbamy o skuteczną regenerację organizmu, zauważymy ogromną zmianę w naszym samopoczuciu. Będziemy budzić się wypoczęci i pełni energii, a do tego unikniemy wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Aby to sobie zapewnić, należy zainwestować w komfortowy materac, na którym będziemy mogli się w pełni rozluźnić i odprężyć.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.

Tekst powstał przy współpracy z Nowoczesne dekoracje do domu

Artykuł sponsorowany