Zaznacz stronę

Pokrowiec to nieodłączny element materaca. Dzięki niemu możemy zwiększyć komfort naszego wypoczynku i poprawić poziom higieny snu. Warto wiedzieć, co zrobić, aby zachować pokrowiec w odpowiednim stanie. Jak prawidłowo dbać o pokrowiec do materaca SleepMed? Sprawdź!

Pokrowiec Merced – właściwości

W zależności od tego, jaki materac SleepMed wybierzemy, możemy skorzystać z pokrowca Merced lub Probiotex. Pierwszy z nich jest dostępny w produktach z kolekcji Standard oraz Hybrid. Umożliwia przede wszystkim zachowanie wysokiej oddychalności wkładu. Sprawia również, że podczas snu odczuwamy przyjemne uczucia orzeźwienia. Został wykonany ze śnieżnobiałej dzianiny, która jest niezwykle miła w dotyku. Na jej powierzchni zastosowano specjalne perforacje, które odpowiadają za odczuwanie efektu masażu podczas leżenia na materacu. Możemy w pełni poczuć zdrowotne właściwości wkładu, jak na przykład optymalne podparcie kręgosłupa. Zauważmy, że pokrowiec pokrywają elastyczne włókna, które idealnie dopasowują się do ciała na całej jego powierzchni. Na bokach pokrowca zastosowano taśmę 3D, która pozwala na osiągnięcie lepszego obiegu powietrza i skuteczniejszego odparowywania wilgoci. Dzięki temu materac pozostaje suchy i chłodny. Nasączenie dzianiny specjalną apreturą zmiękczającą przyczyniło się do zwiększenia jej miękkości. Co więcej, jej skład nie zawiera przędzy naturalnej, dzięki czemu nie przyciąga bakterii i jest o wiele łatwiejszy w czyszczeniu.

Pokrowiec Probiotex – właściwości

Kupując modele z serii Plus i Hybrid Plus, otrzymamy pokrowiec Probiotex. Do jego stworzenia wykorzystano śnieżnobiałą dzianinę Probiotex, która została przepikowana niezwykle miękką włókniną. Zawiera ponadto włókna wiskozowe, które sprawiają, że materac prezentuje się niezwykle elegancko, a do tego zapewniają przyjemne uczucie świeżości i czystości podczas snu. Dzianinę Probiotex nasączono wyjątkową apreturą Purotex®, która wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. Za jej sprawą ilość alergenów, czyli na przykład roztoczy kurzu domowego zmniejsza się o 93,7%. Warto przyjrzeć się również bokom pokrowca – zastosowano tam dzianinę Tencel oraz taśmę 3D, które dbają o zachowanie jak najlepszej przewiewności i oddychalności. Przyczyniają się również do zapewnienia uczucia chłodzenia, które docenimy szczególnie latem. Włókna dzianiny Tencel są miękkie, trwałe, a do tego nie wywołują podrażnień i są bezpieczne dla alergików i tych, którzy mają wrażliwą skórę. Skutecznie pochłaniają wilgoć, a do tego bardzo dobrze regulują temperaturę. Taśma 3D odpowiada również za dużą przepuszczalność powietrza. Zarówno surowce zastosowane w pokrowcu Probiotex, jak i Merced, posiadają Certyfikat „Oeko Tex”, który świadczy o ich wysokiej jakości i bezpiecznym działaniu.

Jak dbać o pokrowiec?

Pokrowiec odpowiada za bardzo ważne funkcje. Jak prawidłowo dbać o niego, aby służył nam jak najdłużej? W pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, czy nadaje się do prania. Pokrowce SleepMed możemy swobodnie umieścić w pralce. Należy jednak upewnić się, że wybraliśmy odpowiednią temperaturę. Dla tych produktów powinno być to nie więcej niż 60 stopni Celsjusza. Dzięki systematycznemu praniu pokrowca możemy zachować optymalny poziom higieny i uniknąć nadmiernego gromadzenia się drobnoustrojów. Ułatwia to obecność zamka rozdzielczego, za pomocą którego możemy łatwo ściągnąć pokrowiec i wrzucić go do pralki. Jeśli zmagamy się z alergią, powinniśmy pamiętać o częstym praniu materaca. Poza tym możemy regularnie odkurzać powierzchnię pokrowca – to pomoże nam usunąć nadmiar kurzu i zmniejszy ryzyko wystąpienia alergii. Do odkurzania materaca możemy wykorzystać mniejszą część odkurzacza, aby swobodnie dostać się do wszystkich zakamarków. Miejmy też na uwadze to, aby w miarę pojawiania się zabrudzeń, systematycznie się ich pozbywać. Zainteresujmy się też tym, jak prawidłowo wysuszyć pokrowiec – nie wszystkie będą nadawać się do elektrycznej suszarki. W tym wypadku lepiej będzie rozwiesić je na dużej powierzchni, aby mogły same doschnąć. Piorąc pokrowiec, posłużmy się takimi środkami, które są przeznaczone do prania białych materiałów.

Jak jeszcze poprawić poziom higieny snu?

Pokrowiec świetnie sprawdza się w zachowaniu optymalnego poziomu higieny snu. Jeśli jednak chcemy jeszcze bardziej zadbać o czystość i świeżość naszego otoczenia snu, powinniśmy zainwestować w ochraniacz na materac SleepMed. Jego podstawę stanowi wysokiej jakości bawełna oraz oddychająca warstwa membrany PU. Ochraniacz umożliwia wspaniałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie doprowadza do nagromadzenia nadmiaru wilgoci, która mogłaby przyczynić się do pojawienia się pleśni czy grzybów. Powierzchnia ochraniacza pozwala nasze skórze oddychać, a do tego jest niezwykle miękka w dotyku i przewiewna. Charakteryzuje się wodoodpornością, co oznacza, że zapewnia skuteczną ochronę przed przenikaniem cieczy do wnętrza materaca. Zmniejsza też ryzyko powstawania zabrudzeń. Sprzyja to przedłużeniu żywotności modelu, dzięki któremu możemy korzystać z niego o wiele dłużej. Ochraniacz na materac sprawdzi się szczególnie u alergików, ponieważ uchroni ich przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Zawiera specjalną gumę napierającą, dzięki czemu nie przesuwa się na powierzchni materaca. Sam materiał jest ponadto bezszelestny i odporny na zagniecenia. Jeśli chcemy zadbać o jego czystość, możemy wrzucić go do prania o temperaturze 90 stopni Celsjusza.

Jeśli chcemy, aby i sam materac wyróżniał się właściwościami, które korzystnie wpłyną na poziom naszej higieny, postawmy na materace SleepMed zawierające innowacyjną technologię Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Tak dochodzi do powstania otwartych komór, przez które nadmiar ciepłego i wilgotnego powietrza jest skutecznie wypychany. Gwarantuje to maksymalny obieg powietrza we wnętrzu materaca.

Nie można ukryć, że pokrowiec do materaca to niezwykle przydatna rzecz. Dzięki niemu możemy zachować optymalny poziom higieny, a do tego poprawić jakość naszego wypoczynku. Pokrowce wykorzystane w materacach SleepMed, czyli Merced i Probiotex, z pewnością zaspokoją nasze potrzeby.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.