Zaznacz stronę

Inwestując w nowy materac dla zdrowego snu, chcemy mieć pewność, że został on wykonany z najwyższą dbałością i posiada wysokiej jakości materiały zapewniające wygodę oraz higienę wypoczynku. Koniec końców zależy nam na tym, aby materac doskonale służył nam przez wiele kolejnych lat, bez konieczności jego rychłej wymiany. Potrzebujemy pewnego rodzaju gwarancji, która przekona nas do zakupu tego, a nie innego produktu. Taką pewność daje nam m.in. certyfikat jakości AEH, który posiadają materace SleepMed. Czym on jest i dlaczego odgrywa tak istotną rolę?

Czym jest certyfikat jakości AEH?

Certyfikat jakości AEH to prestiże oznaczenie wydawane przez Szwajcarski Instytut AEH. Jest ono potwierdzeniem bezpieczeństwa i jakości materacy medycznych SleepMed. Wskazuje na najwyższe standardy w zakresie czterech parametrów: ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości produktów. Przyznawany jest z kolei na podstawie rygorystycznych testów, które obejmują wszystkie cztery kryteria. Otrzymanie tego certyfikatu oznacza, że dany produkt, taki jak materac SleepMed, zapewnia optymalne wsparcie dla ciała, czyste warunki, optymalny mikroklimat oraz niezawodność na przestrzeni wielu lat nieustannego użytkowania. Materace z oznaczeniem AEH mogą pochwalić się niezwykłą trwałością, co oznacza, że zachowują swoje właściwości na długi czas i nie ulegają zużyciu. Produkty te spełniają surowe normy higieniczne, co czyni je ważnym wyróżnieniem na rynku materacy akcesoriów sypialnianych.

Dlaczego certyfikat jakości AEH jest istotny dla konsumenta?

Certyfikat jakości AEH powinien stanowić istotny czynnik warunkujący dobór materaca dla każdego konsumenta. Jako użytkownikom poszukującym rozwiązań dla zdrowego snu zależy nam na podłożu, które będzie nie tylko wygodne, ale również umożliwi zachowanie bezpieczeństwa, ergonomii i higieny wypoczynku. Oznaczenie AEH daje nam potwierdzenie, że materac zapewnia dopasowanie do anatomicznej budowy ciała i naturalnej krzywizny kręgosłupa. Pomaga zachować prawidłową postawę ciała, redukuje punkty nacisku, a tym samym zmniejsza napięcie mięśni, co bezpośrednio przekłada się na osiągnięcie bardziej regenerującego snu. W skrócie certyfikat poświadcza o ergonomiczności produktu, a my nie narażamy swojego ciała np. na wady postawy czy pogłębianie się już istniejących problemów zdrowotnych. Druga istotną kwestią jest kryterium higieny. Posiadanie przez materace SleepMed certyfikatu AEH powinno być ważne pod kątem potrzeby zachowania czystego środowiska snu. Oznacza to, że materac jest wolny od zanieczyszczeń, alergenów czy wilgoci, które mogłyby wywoływać niepożądane reakcje alergiczne czy duszności w czasie wypoczynku. Poza tym zanieczyszczony materac może powodować podrażnienia skóry i skutkować szybszym zużyciem się podłoża do snu.

Materace SleepMed stosują rozwiązania, które chronią użytkowników przed bakteriami, grzybami, roztoczami, a nawet brzydkim zapachem. Kolejnym istotnym czynnikiem potwierdzającym wysoką jakość materacy SleepMed jest klimat. To parametr związany z przewiewnością wypełnienia produktu, która przyczynia się do sprawnego obiegu powietrza, a tym samym redukuje wilgoć i pomaga odprowadzać ciepło. W rezultacie użytkownik może cieszyć się suchym i chłodnym podłożem, co jest szczególnie istotne podczas letnich, ciepłych miesięcy. Certyfikat AEH poświadcza, że produkt pomaga regulować temperaturę ciała w czasie snu, dzięki czemu nie zmagamy się z nadmierną potliwością czy wychłodzeniem organizmu. Ostatecznie to prestiżowe oznaczenie jest istotne z punktu trwałości materacy SleepMed. Zakupując nowe podłoże do swojego łóżka, zależy nam na tym, aby doskonale służyło przez przynajmniej kolejne kilka lat. Certyfikat AEH daje nam gwarancję, że produkty SleepMed są odporne na codzienne użytkowanie i na przestrzeni czasu zachowują swoje doskonałe właściwości. Nie ulegają odkształceniom i innego rodzaju uszkodzeniom mechanicznym, które mogłyby negatywnie wpłynąć na poziom komfortu snu. Mogą być użytkowane nawet przez najcięższych użytkowników, ponieważ pianka czy zastosowane w nich sprężyny zawsze powracają do swojej pierwotnej formy. Materace SleepMed zachowują zatem świetną kondycję na długi czas, oferując nam satysfakcjonujący wypoczynek.

Materace SleepMed z certyfikatem jakości AEH

Wszystkie produkty w ofercie SleepMed mogą pochwalić się oznaczeniem AEH, co czyni je idealnym wyborem dla różnorodnych potrzeb i preferencji użytkowników. Każdy materac charakteryzuje się ergonomicznością, trwałością, przewiewnością oraz zdolnością do zapewnienia czystych warunków wypoczynku. Wykorzystują bowiem innowacyjne technologie, których nie są w stanie zaoferować inni producenci materacy do snu. Przede wszystkim można tutaj wskazać na wysoce elastyczne pianki Visco, które idealnie dopasowują się do różnego rodzaju sylwetek, zapewniając optymalne wsparcie oraz komfort. Doskonałym tego przykładem jest model SleepMed Supreme – to materac, który nie ma sobie równych w kwestii ergonomii snu. Dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, dbając o zachowanie prawidłowej postawy, niezależnie od przyjętej pozycji wypoczynku. Inną wartą rozważenia propozycją jest model SleepMed Hybrid Premium Plus. To produkt opierający się na wykorzystaniu sprężyn kieszeniowych, które gwarantują elastyczność punktową podłoża. Oznacza to, że każda część ciała otrzymuje odpowiednie dla niej wsparcie, a powierzchnia wypoczynku nie wywołuje nadmiernego nacisku. Sprężyny pracują niezależnie, dzięki czemu możliwe jest doskonałe dopasowanie materaca do anatomicznej budowy ciała.

Oprócz tego materace hybrydowe z certyfikatem AEH mogą pochwalić się efektywną wentylacją wkładu. Maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca przyczynia się do osiągnięcia czystego środowiska snu wolnego od zanieczyszczeń, wilgoci i alergenów. Z kolei użytkownik ma stały dostęp do świeżego powietrza, co pomaga utrzymać optymalną temperaturę ciała. Tym sposobem nie zmaga się z nadmierną potliwością ciała na skutek nagrzanej powierzchni wypoczynku. Pamiętajmy również, że pot z łatwością przedostaje się do głębszych warstw wypełnienia, a taka sytuacja prowadzi do większego zanieczyszczenia materaca i rozwoju wilgoci, a w konsekwencji nawet pleśni. Nie sposób nie wspomnieć także o długiej żywotności materacy SleepMed, zarówno tych o wypełnieniu piankowym, jak i hybrydowym. Gdyby nie cechowały się odpornością na eksploatację oraz odkształcenia, nie mogłyby otrzymać certyfikatu jakości AEH. Decydując się na zakup jednego z modeli tej marki, możemy być pewni, że produkt doskonale będzie służył na przez wiele lat.

Certyfikat jakości AEH to bardzo ważne oznaczenie, które gwarantuje, że produkty SleepMed są bezpieczne i z pewnością zapewnią nam zdrowy wypoczynek. Wyróżniają się one spełnieniem czterech istotnych kryteriów: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości. Dzięki zaawansowanym technologiom oferują prawdziwie komfortowy sen w czystym środowisku. Oprócz tego stanowią inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie na dalsze lata.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Supreme, Hybrid Premium Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.