Zaznacz stronę

Wszyscy doskonale wiemy, że osoby starsze nie są przekonane do zmian, a wierne swoim przyzwyczajaniom i tradycjom. Podobnie kwestia ta może więc wyglądać w przypadku konieczności wymiany materaca do snu. Koniec końców osoby starsze powinny zadbać o swój jakościowy wypoczynek, który przekłada się na lepsze zdrowie. Nie są one jednak niestety przekonane do tego typu zmian, a wręcz nawet uważają, że dotychczasowe podłoże dobrze im służy. Jak więc przekonać seniora do zakupu nowego materaca SleepMed?

Zrozumienie potrzeb osoby starszej

Przede wszystkim naszym zadaniem jest rozpatrzenie perspektywy osoby starszej i odpowiedzenie sobie na pytanie: dlaczego osoba starsza nie chce wymienić swojego materaca? Być może senior obawia się, że żaden inny materac nie będzie w stanie zapewnić im dotychczasowego poziomu komfortu. Należy więc dokładnie zrozumieć jego potrzeby, również te związane ze stanem zdrowia. Starsi ludzie często doświadczają przykładowo problemów z kręgosłupem, układem krążenia czy stawami. Dlatego też tak istotne jest to, aby zaproponować im model materaca, który uwzględnia tego typu dolegliwości i pomaga zminimalizować ich intensywność. Warto przeprowadzić szczerą rozmowę – nierzadko okazuje się, że schorzenia, z którymi zmaga się senior, są spowodowane nieodpowiednim materacem. Wykażmy zrozumienie i pokażmy, iż chcemy im pomóc, a nowy materac SleepMed może być kluczem do osiągnięcia lepszego samopoczucia. Przeprowadzenie rozmowy na temat obecnych dolegliwości i dyskomfortu może pomóc w uzasadnieniu potrzeby zmiany.

Edukacja na temat korzyści

Kolejnym krokiem będzie przedstawienie osobie starszej korzyści płynących z doboru wysokiej jakości materaca SleepMed. Warto pokazać, że nowoczesne materace są lepsze dla zdrowia, a już na pewno lepszym rozwiązaniem w porównaniu z wieloletnim, zużytym podłożem do snu, które utraciło swoją sprężystość. Produkty SleepMed są wykonane w ten sposób, aby zapewniać doskonałą wygodę i odpowiednie wsparcie ciała, dzięki czemu senior może w końcu pozbyć się dokuczliwych dolegliwości bólowych. Niewątpliwie dużą rolę odgrywają tutaj materiały, takie jak pianki elastyczne oraz sprężyny kieszeniowe. Przykładowo pianka wysokoelastyczna VPPHR cechuje się wysokim poziom sprężystości, a jednocześnie trwałości, co oznacza, że stanowi wieloletnią inwestycję. Umożliwia ona także dobór twardości materaca – to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla seniorów, którzy nie potrafią określić, jakiej twardości podłoża wymagają. Wówczas można przetestować kilka wariantów, aby w końcu znaleźć ten najbardziej optymalny.

Za wygodę materacy SleepMed jest także odpowiedzialna pianka termoelastyczna VitaRest czy Celsius-Waterlily. Są to komponenty odznaczające się przede wszystkim zdolnością do dopasowania do anatomicznej budowy ciała. Pianka, reagując na ciężar i temperaturę użytkownika, staje się bardziej plastyczna, przez co jest w stanie dostosować się do naszych indywidualnych kształtów. Co więcej, posiada ona właściwości hipolaergiczne, dzięki czemu osoba starsza może zachować czyste środowisko snu wolne od wilgoci, zanieczyszczeń czy alergenów. To kolejny krok w kierunku utrzymania zdrowia, nawet w podeszłym wieku. Z kolei wcześniej wspomniane sprężyny kieszeniowe odpowiadają za doskonałą elastyczność punktową materacy SleepMed. Oznacza to, że podłoże zapewnia właściwe wsparcie dla poszczególnych części ciała, uginając się jedynie w miejscu, gdzie jest wywoływany nacisk. Dobrym tego przykładem, a jednocześnie świetnym wyborem dla seniorów, jest model SleepMed Hybrid Premium. Gwarantuje on zarówno wygodę, stabilizację ciała, jak i czyste środowisko wypoczynku. Materac jest także wyposażony w technologię Airforce, która zwiększa wentylację wkładu, zapobiegając rozwojowi wilgoci i zanieczyszczeń. Wszystkie te elementy mogą więc mieć znaczący wpływ na samopoczucie seniora i jego jakość snu. Wymiana materaca może nawet wyeliminować większość dotychczasowych problemów, na które skarżyła się osoba starsza.


Testowanie materaca

Aby jednak faktycznie móc przekonać seniora do zmiany materaca, warto zaproponować mu testowanie, dzięki któremu będzie mógł on stwierdzić faktyczny poziom wygody danego podłoża do snu. Na początek jednak lepiej będzie wybrać modele, które są oparte na podobnym rodzaju wypełnienia. Jeśli dotychczas osoba starsza wypoczywała na materacu sprężynowym, warto zaproponować modele hybrydowe SleepMed wykorzystujące połączenie pianki ze sprężynami kieszeniowymi. Nie inaczej będzie w przypadku materaca piankowego. Pamiętajmy, że sama wymiana podłoża do snu to już duża zmiana dla seniora i nie zawsze warto skakać na głęboką wodę i od razu proponować także inny rodzaj wypełnienia, który przecież znacząco wpływa na odczuwany komfort. Osoby starsze posiadają swoje przyzwyczajenia, z których niekoniecznie będą chciały zrezygnować. Testowanie materaca daje też możliwość zapewnienia seniora, że zmiana nie jest ostateczna i zawsze można wrócić do poprzedniego rozwiązania. Takie podejście nierzadko ułatwia podjęcie decyzji, a senior koniec końców godzi się na wymianę podłoża do snu.

Jaki model materaca SleepMed dla osoby starszej?

Jakie jednak materace SleepMed będą najlepszym rozwiązaniem dla osób starszych? Przede wszystkim te o właściwościach ortopedycznych, gdyż seniorzy często mają niestety problem ze stawami oraz sprawnym poruszaniem się. Dlatego też sprawdzić się tutaj może model SleepMed Supreme, który doskonale wspiera kręgosłup i pozostałe części ciała, a tym samym zapobiega pogłębianiu się różnych dolegliwości. Umożliwia on także swobodny przepływ krwi i lepsze dotlenienie tkanek, co przekłada się na zdolność do zapobiegania powstawaniu odleżyn i drętwienia kończyn. Materac cechuje się również właściwościami higienicznymi, na co powinny zwrócić uwagę osoby z alergiami, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego. Takie rozwiązanie zapewnia więc spokojny wypoczynek w czystych warunkach, a to minimalizuje ryzyko pogłębienia się np. dolegliwości bólowych czy reakcji alergicznych.

Przekonanie osoby starszej do wymiany materaca na nowy model SleepMed niewątpliwie wymaga więc cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Ważne jest zatem to, aby skupić się na korzyściach wynikających ze zmiany podłoża do snu. Senior musi zrozumieć, dlaczego chcemy podjąć taką decyzję i że robimy to w trosce o jego zdrowie. Warto także zaangażować go w proces wyboru odpowiedniego modelu, aby mógł on wskazać na własne potrzeby i preferencje. Wtenczas szanse na znalezienie idealne podłożą do snu są większe, a senior będzie cieszył się prawdziwie komfortowym wypoczynkiem.

ostrzeżenie wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Premium, Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.