Zaznacz stronę

Materace lateksowe to gwarancja zdrowego i komfortowego snu. Wybierając taki model materaca można mieć pewność, że idealnie dopasuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie lubi kompromisów i szuka materaca najwyższej jakości. Czemu warto zdecydować się na jego zakup?

Zalety
Materac lateksowy jest bardzo elastyczny, więc wraca do swojego pierwotnego stanu i nie pozostają na nim żadne wgłębienia, które zrobiły się podczas leżenia. To bardzo istotna kwestia, albowiem materac do spania nie może być ani zbyt twardy, ani za miękki. Wybierając ten model, z pewnością rano będziemy czuli się wypoczęci. Dużą zaletą jest to, że materace lateksowe są niezwykle wytrzymałe, nawet po wielu latach użytkowania wyglądają jak nowe i śpi się na nich równie komfortowo, co na początku. To doskonała propozycja dla alergików, ponieważ materiał, z którego są wykonane nie uczula, nie gromadzą się w nim grzyby, ani bakterie. Jest zatem higieniczny, można go dodatkowo dezynfekować za pomocą pary wodnej. Poza tym dobrze przepuszczają powietrze.

Wady
Jedyną wadą materaca lateksowego wydaje się wysoka cena, która waha się pomiędzy kilkoma a kilkunastoma setkami złotych. Dobrze sprawdzą się materace holding, ta marka jest znana i ceniona, ich produkty mają naprawdę wysoką jakość. Musimy pamiętać, że za komfort dnu będziemy musieli zapłacić. W przeciwieństwie do materaców sprężynowych czy piankowych, lateksowe mogą być użytkowane nawet przez kilkanaście lat.