Zaznacz stronę

Sen to podstawowa potrzeba każdego z nas. Jeśli zarwiemy kilka nocek z rzędu, zazwyczaj jesteśmy nie do życia, nie potrafimy się skupić, nasza pamięć i koncentracja są osłabione. Wysypianie się jest istotne, bo dzięki temu mamy dobre samopoczucie, co więcej po prostu możemy zachować zdrowie na długo. Jak się wyspać?

Kilka ważnych zasad
Jeżeli źle sypiamy, najprawdopodobniej coś robimy nie tak. Być może śpimy zbyt krótko, może sen nie jest satysfakcjonujący przez obfity posiłek, który jemy bezpośrednio przez zaśnięciem, a może przyczyna jest jeszcze inna. Przestrzegając kilka prostych zasad możemy poprawić jakość snu. Od czego zacząć? Po pierwsze nie objadajmy się na noc, po drugie wyeliminujmy alkohol, papierosy, słodycze. Po trzecie zadbajmy o miejsce snu – w sypialni nie powinny się znajdować żądne sprzęty elektroniczne, ani jasne światło.

Matsen - Producent materacy

Odpowiedni materac
Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale czasami problemem może okazać się materac. Jeśli śpimy na kanapie, wersalce albo materacu piankowym za 100 złotych, najprawdopodobniej tu jest przyczyna. Wybierajmy dobrej jakości materace do łóżek, obecnie ich wybór jest duży, także nie powinniśmy mieć problemu z ich dopasowaniem do swoich potrzeb. Najpopularniejsze są materace piankowe termoelastyczne i nimi wato się zainteresować. Jeśli mamy większy budżet materace lateksowe będą godne uwagi. Sprężynowe natomiast sprawdzą się w przypadku łóżek dla dwojga.

Artykuł sponsorowany