Zaznacz stronę

Materace Materasso skomponowane z wysokiej klasy materiałów, zaawansowanych technologii i lat doświadczeń są popularnym wyborem pośród tysięcy użytkowników. Produkowane z dbałością o każdy szczegół, zapewniają optymalne warunki do wypoczynku.

Materasso – słowacki producent materacy

Pierwszy materac Materasso został wyprodukowany w 1995 roku. Od tamtej chwili firma prężnie rozwinęła swoje skrzydła, dynamicznie budując swoją pozycję na rynku materacy. Obecnie Materasso dostarcza ok. 300 tysięcy materacy rocznie na wiele rynków. Lokalizacja w sercu Europy, w dorzeczu Orawy, otworzyła firmie drzwi na cały świat – z jej rozwiązań korzystają dziś konsumenci z 19 krajów, w tym z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Holandii, Rosji, a nawet RPA i Panamy.

Jak produkowane są materace Materasso?

Materace Materasso powstają przy użyciu wysokojakościowych materiałów. W zależności od konkretnych modeli, do ich produkcji wykorzystuje się:

  • sprężyny kieszeniowe – odpowiedzialne za wysoką elastyczność punktową w nowoczesnych materacach sprężynowych,
  • hiszpańskie i włoskie piany, w tym pianki wysokoelastyczne (cenione za wysoką sztywność i sprężystość), termoelastyczne (z pamięcią kształtu, które idealnie odwzorowują naturalne krzywizny ciała) i chłodzące pianki żelowe,
  • surowce organiczne, np. lateks.

W procesie wytwarzania pianek stosuje się np. aktywny tlen, wodę, mikrokapsułki z witaminami i minerałami czy szereg naturalnych olejków eterycznych, które nadają rozwiązaniom niespotykane właściwości. Pianki nasączone olejkiem lawendowym czy pokrowce z kapsułami witaminowymi nie tylko podnoszą komfort wypoczynku, ale również aktywnie dbają o inne aspekty funkcjonowania organizmu, np. redukcję napięcia, podniesienie odporności czy intensywne nawilżenie i regenerację skóry.

Jednym z najważniejszych priorytetów firmy jest zapewnienie wysokiej jakości proponowanych rozwiązań. To właśnie dbałość o dobór wysokogatunkowych substancji, zarządzanie produkcją w systemie ISO i systematyczne pogłębianie wiedzy na temat ultranowoczesnych technologii pozwoliło zająć Materasso czołową pozycję wśród producentów materacy.

Dlaczego warto wybrać materace Materasso?

  • materace o właściwościach ortopedycznych

Materace Materasso są produkowane zgodnie z zasadami ergonomii, dzięki czemu precyzyjnie dopasowują się do naturalnej budowy ciała człowieka. Ze względu na odpowiednie wyprofilowanie materace pełnią funkcje ortopedyczne, to znaczy zapewniają adekwatne wsparcie dla całej sylwetki, aktywnie redukując i przeciwdziałając dolegliwościom bólowym pleców, mięśni i stawów. Właściwość ta jest niezwykle ważna w przypadku osób szczególnie narażonych na urazy kręgosłupa, w tym użytkowników mało aktywnych fizycznie, którzy na co dzień spędzają dużo czasu przed komputerem. Dobry, ortopedyczny materac zagwarantuje właściwe warunki do nocnej regeneracji organizmu, a także sprawdzi się w profilaktyce wad postawy.

Za prozdrowotne cechy sprzętu odpowiadają wysokojakościowe materiały, a także innowacyjne technologie zastosowane w produkcji materacy Materasso m.in. system 7 stref sztywności. Rozwiązania wyposażone w ten mechanizm mają zróżnicowane obszary twardości, optymalnie dostosowane do nacisku, które generują różne partie ciała. Taki podział powierzchni jest odpowiedzialny za właściwie podparcie sylwetki na całej jej długości, a tym samym utrzymanie kręgosłupa w zdrowej, naturalnej pozycji podczas snu. Strefy sztywności (twardsze w miejscach, gdzie spoczywa odcinek krzyżowo-biodrowy i obręcze, a miększe pod głową, lędźwiami, udami i stopami) zapewniają mocne wsparcie i amortyzację dla najbardziej wrażliwych części ciała, nie dopuszczając do nadmiernego nacisku i blokowania przepływu krwi.

Chociaż na rynku znajdziemy wiele materacy ortopedycznych, warto zachować ostrożność, dobierając sprzęt do swojej sypialni. Nie istnieją bowiem jasne wytyczne, które materace można, a które nie nazywać terminem „ortopedyczny”. Taka sytuacja stworzyła pole do nadużyć, a materac nazwany ortopedycznym niekoniecznie może spełniać swoje podstawowe funkcje. Wybór Materasso jest gwarancją otrzymania jakościowego, prozdrowotnego sprzętu. Większość naszych rozwiązań jest nie tyle klasyfikowana jako materace ortopedyczne, co medyczne – ich właściwości zostały rzetelnie przetestowane i potwierdzone przez Państwowy Instytut Kontroli Leków. Jako wyroby medyczne I klasy są dopuszczone do sprzedaży z obniżoną stawką podatku VAT.

  • antyalergiczne i antybakteryjne

Materace Materasso mogą być stosowane przez osoby z alergiami i problemami z oddychaniem. Do ich produkcji wykorzystywane są naturalne surowce, które nie podrażniają skóry i nie są szkodliwe dla zdrowia.

Specjalnie wyselekcjonowane materiały i nowoczesne mechanizmy, na których została oparta konstrukcja materacy zapewniają wysoką przewiewność sprzętu. Dobra wentylacja uzyskana za pomocą odpowiedniego cięcia konturowego pianek czy dużego zagęszczenia kanalików perforacyjnych zapobiega gromadzeniu się wilgoci we wnętrzu materaca. Swobodny obieg powietrza nie tylko w obrębie głębszych struktur, ale także pomiędzy powierzchnią materaca a ciałem użytkownika działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, nie dopuszczając do rozwoju pleśni, roztoczy i mikroorganizmów. W tym zakresie nie bez znaczenia pozostają również specjalne środki, które aktywnie zwalczają namnażanie się bakterii. Taką funkcję pełni Sanitized zawarty w piance materaca Comfort Antibacterial czy aktywne mikrokapsułki z aloesem charakterystyczne dla modelu NATURA airgel.

Wszystkie materace Materasso są wyposażone w zdejmowane i pralne pokrowce, które stanowią dodatkową barierę dla niepożądanych gości. Zaprojektowane w oparciu o nowoczesną wiedzę i technologie, tkaniny posiadają niezwykłe cechy. Przykładowo, w produkcji pokrowca Silver Protect (materac Materasso MONACO DREAM) wykorzystano cząsteczki srebra, które mają zdolność do zwalczania bakterii, kurzu, pyłków i redukowania osadzania się grzybów.

  • materace dopasowane do indywidualnych potrzeb

Dobry materac musi być przede wszystkim wygodny dla użytkownika. Nie ma jednak jednego rozwiązania, które spełni oczekiwania wszystkich osób. Inne rozwiązanie zapewni bowiem komfort niskim, drobnym osobom, a inne użytkownikom o wysokiej masie ciała. Inny materac będzie dedykowany seniorom, a jeszcze inny dzieciom czy wrażliwym alergikom.

Materasso oferuje szeroką gamę materacy, spośród których każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Proponowane rozwiązania różnią się pod względem wykorzystanych materiałów, konstrukcji, a co za tym idzie stopnia twardości i wiodących właściwości. Duża różnorodność materacy pozwala na wybór odpowiedniego podłoża skrojonego na miarę potrzeb i preferencji śpiącego.

W ofercie Materasso znajdują się rozwiązania dedykowane dla osób w każdym wieku (dla niemowląt, dzieci, dorosłych i seniorów) i o różnej masie ciała. Dla najcięższych użytkowników polecane są materace o wysokiej obciążalności np. model BEAST Lavender, który wytrzyma ciężar do 180 kg i zapewni solidne podparcie pleców dla użytkowników o wysokich wymaganiach. Ze względu na zróżnicowaną konstrukcję materace Materasso dobrze sprawdzą się zarówno w łóżkach osób nieaktywnych fizycznie, jak i wyczynowych sportowców, którzy potrzebują warunków do intensywnej regeneracji mięśni.

Materasso wyróżnia się na tle konkurencji pod względem materacy do łóżek małżeńskich. Jako jeden z nielicznych producentów oferuje materace DUO dla par o znacznej różnicy masy ciała. Przykładem takiego rozwiązania jest model SPINAL Duo, który cechuje się dwoma stopniami twardości po obu stronach materaca. Jeden materac, który zamyka w sobie dwie twardości zapewni komfortowy sen dla dwojga partnerów o odmiennych wymaganiach i upodobaniach co do sztywności podłoża.

Na uwagę zasługują również dwustronne materace Sandwich. Ich flagowych przykładem jest NATURA airgel o różnej twardości (H2 i H3) po wierzchniej i spodniej stronie rozwiązania. Taka konstrukcja sprzętu umożliwia jego swobodne przewracanie, co nie tylko pozwala dopasować twardość do indywidualnych preferencji, ale także zwiększa higieniczność i żywotność sprzętu.

Wybór materaca jest kluczowy do komfortowego snu. Wysokojakościowe, ergonomiczne rozwiązania, które oferuje renomowany producent materacy, Materasso, są gwarancją dobroczynnego wypoczynku, a co za tym idzie zdrowia i dobrego samopoczucia każdego dnia.