Zaznacz stronę

Sypialnia powinna stanowić naszą oazę spokoju i być miejscem, w którym możemy spokojnie odpocząć. Bez wątpienia jego centrum stanowi łóżko, które powinno być wyposażone w wysokiej jakości materac do spania. Jak jednak wybrać model idealny i na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jak wybrać materac do spania?

Niemalże wszystkie materace do spania różnią się między sobą budową, rodzajem zastosowanego wkładu oraz właściwościami. Jak zatem wybrać ten najlepszy model? Zależy to od naszych oczekiwań, potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim twardość podłoża, ponieważ to ona wpływa na wsparcie kręgosłupa oraz wpływa na odczuwany komfort. Wybiera się ją poprzez uwzględnienie wagi, wzrostu oraz osobistych preferencji użytkownika. Jednak to nie wszystko jeśli chodzi o wybór idealnego materaca, ponieważ liczy się także wiek, stan zdrowia czy rodzaj też zastosowanego wnętrza. Zastosowany wkład może być wykonany z różnego rodzaju pianki, lub sprężyn. Istnieją również modele, które łączą w sobie właściwości tych dwóch komponentów – mowa tutaj o materacach hybrydowych, których doskonałym przykładem jest Hilding Dance, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników!

Idealny materac – czym powinien się charakteryzować?

Każdy materac ma inne cechy oraz właściwości, dzięki czemu jest w stanie dopasować się do naszych indywidualnych preferencji. Materace sprężynowe, a przede wszystkim modele kieszeniowe, odznaczają się wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań. Możliwe to jest poprzez osadzone w indywidualnych kieszonkach sprężyny, które posiadają w swoim wnętrzu. Z kolei materace z wkładem piankowym wyróżniają się niezwykłą trwałością oraz wysokim komfortem użytkowania. Jednak pamiętajmy, że każdy model charakteryzuje się innymi właściwościami, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z dokładną specyfikacją produktu przed zakupem. Bardzo ważne jest, aby już od pierwszych dni życia spać na dobrze dobranym materacu, dlatego wybierając podłoże dla swojej pociechy warto zwrócić uwagę, np. na Hilding Dobranocka! Produkt ten umożliwia zarówno niemowlętom, jak i małym dzieciom zdrowy i komfortowy wypoczynek, jednocześnie dbając prawidłowy rozwój całego ciała – w tym także kręgosłupa.

Jak materac wpływa na sen i zdrowie?

Odpowiednio dopasowany do użytkownika materac zapewnia spokojny sen przez całą noc, co przekłada się bezpośrednio na ogólne samopoczucie. Ważne jest także, aby wybrany model zapewniał optymalne podparcie dla całego ciała. Doskonałym podłożem, bardzo dobrze wspierającym kręgosłup i pozwalającym na jego regenerację jest SleepMed Hybrid Premium, którego budowa umożliwia dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Model ten posiada również właściwości prozdrowotne a także ortopedyczne, dzięki czemu zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa.

Wybór materaca do spania wydaje się trudny, dlatego pamiętajmy, aby pod uwagę brać swoje idealne czynniki, preferencje oraz potrzeb. W ten sposób jesteśmy w stanie nie tylko spokojnie się wyspać, ale także zdrowo!