Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach coraz bardziej na popularności zyskują materace hybrydowe. Wszystko to za sprawą ich wyjątkowych właściwości, wynikających z innowacyjnej budowy, która wpływa na komfort wypoczynku. Z uwagi na to, że coraz częściej mówi się o tego rodzaju produktach, to warto wiedzieć, czym one się dokładnie charakteryzują.

Materace hybrydowe – czym się wyróżniają?

Do niedawna na rynku dostępne były jedynie materace sprężynowe oraz piankowe, jednak poprzez rozwój technologii i chęć stworzenia jak najdoskonalszego produktu do spania powstały materace hybrydowe. Są one innowacyjnym połączeniem wkładu sprężynowego wraz z wyjątkowymi właściwościami różnego rodzaju pianek. Dodatkowo, materace hybrydowe takie jak np. SleepMed Hybrid Supreme posiadają status wyrobu medycznego. Dzięki temu są w stanie zapewniać optymalne podparcie dla całej sylwetki oraz kręgosłupa, co także minimalizuje ryzyko rozwijania się czy powstawania wad postawy. Co jeszcze warto wiedzieć o tego typu modelach?

Materace hybrydowe – cechy

Dobre podłoże do spania powinno być idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika, a także jego wagi, wzrostu czy też pozycji, jaką najczęściej przyjmuje w trakcie snu. Właśnie dlatego materace hybrydowe będą idealną opcją nawet dla najbardziej wymagających osób. Charakteryzują się one przede wszystkim:

  • wysoką elastyczność punktową,
  • redukcją drgań,
  • przyjemnym uczuciem otulenia,
  • wysoką trwałością na odkształcenia,
  • doskonałym dopasowaniem się do sylwetki użytkownika.

Ponadto każdy model posiada indywidualne właściwości – tak jest na przykład w przypadku modelu Hilding Electro, który poprzez zastosowanie odpinanego topu posiada aż 6 różnych twardości, dzięki czemu z łatwością można ją dopasować do zmieniających się potrzeb użytkownika. Materacem również zasługującym na uwagę jest Curem .ZIP, który gwarantuje doskonałe podparcie całej sylwetki, dopasowując się do naturalnych krzywizn ciała.

Materace hybrydowe – dla kogo?

Dla kogo w takim razie materace hybrydowe będą dobrym wyborem? Tego typu produkty świetnie sprawdzą się szczególnie w przypadku:

  • par, oczekujących spokojnego i komfortowego snu we dwoje,
  • osób zmagających się z różnego rodzaju schorzeniami i bólami kręgosłupa,
  • osób starszych,
  • sportowców, potrzebujących pełnej regeneracji całego ciała w trakcie wypoczynku.

Materace hybrydowe to doskonały wybór praktycznie dla każdego. Wszystko dzięki jego innowacyjnym cechom oraz właściwościom, które wynikają z połączenia dwóch rodzajów wkładów. Dodatkowo są niezwykle uniwersalne! Podobnie jak lampa boho, która dodaje charakteru każdemu pomieszczeniu, materace hybrydowe wnoszą do sypialni nowoczesność i komfort.

Artykuł sponsorowany