Zaznacz stronę

Skutki niewysypania się każdej nocy mogą rzutować nie tylko na ogólne samopoczucie, ale również na zdrowie. Jedną z przyczyn częstego budzenia się może być niewygodna lub też źle dobrana poduszka do spania. Jak zatem wybrać idealny model, który pomoże pozbyć się również bólu pleców i karku każdego ranka?

Jaka powinna być dobra poduszka do spania?

Wybór idealnej poduszki to spore wyzwanie, dlatego decydując się na zakup należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Zalicza się do nich:

  • ergonomia – każda dobra poduszka powinna stanowić solidne wsparcie dla głowy,
  • pozycja snu – warto dopasować model do pozycji, którą najczęściej przyjmujemy w trakcie wypoczynku,
  • bezpieczeństwo – produkty te przez całą noc są w kontakcie z naszą skórą, dlatego powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Wiele produktów są w stanie spełnić te wymagania, między innymi Hilding Visco Standard – jest to poduszka, która precyzyjnie dopasowuje się do kształtu głowy, podtrzymując ją w prawidłowej pozycji przez całą noc.

Poduszka do spania – właściwości

Na rynku znaleźć można wiele wyjątkowych modeli, które rozróżnić można głównie ze względu na unikatowe właściwości oraz rodzaj zastosowanego wkładu. Może nim być pianka Visco, która znajduje się we wnętrzu Hilding Visco Standard, SleepMed Pillow Comfort czy Hilding Visco Balance. Reaguje ona na wywierany przez użytkownika nacisk i temperaturę ciała, przez co jest w stanie idealnie podpierać głowę oraz szyjny odcinek kręgosłupa, gwarantując utrzymanie głowy w odpowiedniej pozycji przez całą noc. Dodatkowo, każda poduszka powinna posiadać zdejmowalny pokrowiec, który można z łatwością samodzielnie wyprać w pralce.

Dlaczego warto wybrać ergonomiczną poduszkę?

Zdrowy i spokojny sen uzależniony jest w dużej mierze od odpowiedniego materaca oraz poduszki do spania. Wysokiej jakości produkty nie tylko podnoszą komfort wypoczynku, ale również pozwalają zniwelować bóle głowy, karku czy barków. Warto zatem rozważyć zakup ergonomicznej poduszki SleepMed Pillow Comfort, która jest idealna dla osób śpiących na plecach oraz boku. Dodatkową zaletą jest jej antyalergiczność.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest wysokiej jakości sen oraz dlaczego poduszka do spania odgrywa tak ważną rolę – głównie ze względu na odpowiednie podparcie szyjnego odcinka kręgosłupa, a także wsparcie głowy. Dlatego warto już dziś znaleźć odpowiedni model dla siebie.