Zaznacz stronę

Spędzając około ⅓ życia w łóżku, warto mieć świadomość, że za zdrowy i spokojny sen odpowiada głównie dobrze dobrany materac. Aktualnie na rynku znaleźć można wiele różnych modeli, wśród których wyróżniamy przede wszystkim dwa główne rodzaje – podłoża piankowe i sprężynowe. Czym one się różnią oraz jakie cechy posiadają?

Materace piankowe – czym się charakteryzują?

Dużą popularnością cieszą się materace piankowe, które wyróżniają się na tle innych swoimi wyjątkowymi właściwościami. Z uwagi na rodzaj zastosowanej pianki można wyróżnić między innymi materace wysokoelastyczne, lateksowe czy termoelastyczne. Charakteryzują się one głównie:

  • wysoką trwałością na odkształcenia,
  • uniwersalnością, dzięki czemu mogą być stosowane przez praktycznie każdego użytkownika,
  • antyalergicznymi właściwościami.

Wybierając materac piankowy, warto zwrócić uwagę na modele posiadające status wyrobu medycznego, jak chociażby SleepMed Comfort, który gwarantuje optymalne dopasowanie się do kształtu ciała, zapewniając doskonałe podparcie całej sylwetce. Dodatkowo posiada właściwości przeciwodleżynowe i ortopedyczne.

Materace sprężynowe – dlaczego warto je wybrać?

Nowoczesne materace sprężynowe, dzięki zastosowaniu wkładu multipocket, gwarantują nie tylko wysoką elastyczność punktową, ale także zapewniają redukcję drgań wywoływanych poprzez zmianę pozycji w czasie snu. Idealnym przykładem tego typu podłoży jest Hilding Cha-Cha, będący idealnym modelem dla par. Dzięki umieszczeniu sprężyn w oddzielnych kieszonkach, każda z nich pracuje niezależnie, reagując jedynie na punktowy nacisk. Wśród innowacyjnych modeli multipocket na uwagę zasługuje również Hilding Makarena. Jest to produkt antyalergiczny, wyposażony w 7 stref twardości, które umożliwiają optymalne dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała użytkownika.

Jakie są różnice między wkładem piankowym a sprężynowym?

Chcąc spać spokojnie i komfortowo każdej nocy, warto wybrać materac odpowiadający osobistym preferencjom – koniecznie należy zwrócić uwagę na twardość oraz rodzaj zastosowanego wkładu. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko indywidualnymi cechami, ale także i właściwościami, które wynikają z rodzaju wnętrza. W związku z tym modele piankowe doskonale nadadzą się dla użytkowników, którzy oczekują najwyższego komfortu snu i optymalnego podparcia sylwetki przez całą noc, natomiast podłoża sprężynowe to idealna opcja dla par, które chcą wyeliminować odczuwanie ruchów drugiej osoby podczas wypoczynku.

Między materacami piankowymi a sprężynowymi jest wiele różnic, które wynikają z właściwości zastosowanego wkładu. Jednak ich wybór powinien opierać się przede wszystkim na indywidualnych potrzebach oraz czynnikach, takich jak waga czy stan zdrowia użytkownika.

Sprawdź Pedrali

Artykuł sponsorowany

Artykuł sponsorowany zdaniem redakcji reklamuje produkt medyczny.