Zaznacz stronę

Każdy, kto ma za sobą aranżację własnej kuchni, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to zadanie wymagające nie lada umiejętności. Kuchnia to przestrzeń przeznaczona do konkretnego działania. Musi być funkcjonalna, bezpieczna i zorganizowana w taki sposób, by finalnie ułatwiać codzienność domownikom. Bardzo ważne jest, aby każdy jej element był przemyślany i dopracowany w stu procentach. Rola zawiasów jest w takiej sytuacji niezwykle ważna. Trzeba pamiętać, że aby móc bezpiecznie oraz komfortowo korzystać z mebli muszą być dostosowane do szafek. Dodatkowo trzeba pamiętać, że w przypadku frontów o dużych wymiarach czy wadze niezbędne są właściwie dobrane zawiasy do mebli. Zatem – jak je wybrać?

Zawiasy w kuchni – od czego zacząć?

Wiele zależy od tego, jak finalnie kuchnia ma wyglądać. Zastanawiając się nad doborem odpowiedniego rodzaju zawiasów do powstającej właśnie kuchni, trzeba doskonale wiedzieć, jak będą rozmieszczone meble i jaki sposób otwierania poszczególnych szafek najbardziej nam odpowiada. Trzeba również pamiętać, że rodzaj zawiasów należy dobierać pod materiał, z którego wykonane są meble, ich rozmiaru oraz grubości. GTV to firma, którą warto wziąć pod uwagę podczas aranżowania własnej kuchni. Zawiasy tej firmy odznaczają się najwyższą jakością wykonania i jednocześnie odpowiednio atrakcyjną ceną. Mnogość dostępnych wariantów pozwala na wybór najlepszej opcji w danej sytuacji i niezwykle łatwy montaż. Na jakie zawiasy warto zwrócić uwagę? 

Zawiasy do nowoczesnej kuchni

Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób dana szafka ma być otwierana. Dosyć dużą popularnością cieszą się meble, w których szafki są otwierane do góry. Ten rodzaj otwierania sprawdza się przede wszystkim w przypadku mebli podwieszanych na ścianach. Najlepszym rozwiązaniem będą w takiej sytuacji zawiasy środkowe, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z frontami uchylno-składanymi. W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się szafki otwierane pionowo. To doskonały sposób na zaoszczędzenie nieco przestrzeni. W tego typu szafkach stosowane są specjalne podnośniki, dzięki którym drzwiczki najpierw wysuwają się nieco naprzód, a następnie unoszą do góry. To nie tylko spektakularne i bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, ale również niezwykle wygodny wariant. Miłośnicy klasycznych rozwiązań z pewnością będą zmuszeni do zakupienia zawiasów kątowych i puszkowych. Należą one do najbardziej uniwersalnych, aczkolwiek dobór i tak powinien opierać się na dopasowaniu zawiasów do konkretnych mebli.

Artykuł sponsorowany