Zaznacz stronę

Chcesz wysypiać się i wstawać pełen sił? Zmagasz się z bezsennością, ponieważ nie możesz znaleźć wygodnej pozycji do snu? Czy wiesz, że źródłem Twoich problemów może być niewłaściwy materac? Niestety, żadne, nawet najmodniejsze łóżko nie sprawi, że się wyśpisz, jeśli Twoje ciało nie będzie miało odpowiedniego podparcia. Dlatego dowiedz się, jaki wybrać materac. Senpo to marka, która Ci w tym pomoże.

Dobry materac Senpo –  jaki to jest?

W wielu poradnikach na temat doboru wyposażenia do sypialni można znaleźć informacje o tym, że materac powinien być dobry. Jednak niewiele osób wie, co to właściwie oznacza. Dla każdego użytkownika może to być coś innego, np. twardy, wygodny bądź z atestem.

Dlatego warto zapoznać się z radami ekspertów Senpo. Według nich dobry materac powinien:

  • zapewniać odpowiednie podparcie ciała na całej jego długości – to sprawia, że zachowana jest naturalna krzywizna kręgosłupa. Ramiona i biodra pozostają dzięki temu na tym samym poziomie;
  • odprowadzać wilgoć na zewnątrz– zapobiega to nadmiernemu poceniu się, a także rozmnażaniu się bakterii i pleśni w środku materaca. Wpływa to nie tylko na komfort snu, ale także zdrowie użytkowników łóżka;
  • być odpowiednio twardy, aby nie zapadał się pod ciężarem człowieka – pozwala to przeciwdziałać nie naturalnemu ułożeniu kręgosłupa i powstawaniu bólu pleców.

Dobry materac powinien być także odpowiednio duży, aby można było się na nim wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie ułożyć zarówno na boku, jak i na wprost. Jest to szczególnie ważne, kiedy śpi się we dwójkę na jednym łóżku.

Wybór materaca Senpo – na co zwrócić uwagę?

Aby mieć pewność, że wybrano odpowiedni materac, warto dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją. Szczególną uwagę warto zwrócić na jego strefy twardości, wypełnienie i pokrowiec.

Strefy twardości

W ofercie salonu Senpo, dostępnej np. na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/senpo/ , można spotkać się z materacami, które mają 3, 5 lub 7 stref twardości. Są to wydzielone obszary na całej długości produktu o różnej miękkości. Zostały one ułożone tak, aby zapewniać poszczególnym częściom ciała odpowiednie wsparcie, czyli np. najtwardsza część znajduje się pod odcinkiem biodrowo-krzyżowym, a najmiększa w miejscu stóp oraz głowy.

Dzięki temu nie ma ryzyka, że Twoje ciało będzie leżało na płasko na materacu, jak np. na podłodze, lub będzie całkowicie się w niego zapadać.

Wypełnienie

W asortymencie np. salonu z materacami Senpo można znaleźć modele sprężynowe i piankowe.

Pierwsze z nich są dość elastyczne i praktycznie od razu dostosowują się do ciężaru człowieka. Do tego są dość przewiewne, więc sprawdzają się w przypadku osób uczulonych na roztocza. Jednak zawierają metalowe elementy, które mogą się szybko zużywać, przez co po kilku latach intensywnego użytkowania materac może wymagać wymiany.

Z kolei modele piankowe pod wpływem ciepłoty ciała dostosowują się do jego kształtu i zapewniają podparcie tam, gdzie tego potrzebujesz. Zatem świetnie sprawdzą się dla osób, które mają np. problemy z kręgosłupem. Ich wadą jest to, że nieco gorzej niż produkty sprężynowe odprowadzają wilgoć na zewnątrz.

Pokrowiec

Zewnętrzna warstwa materaca wpływa na utrzymanie go w czystości, a także chroni go przed zalaniem, zabrudzeniem, roztoczami, bakteriami i grzybami. Ponadto przedłuża trwałość produktu i zapewnia dobre warunki do snu. Dlatego nie należy z niego rezygnować.

Podczas wyboru materaca warto sprawdzić, czy pokrowiec można ściągnąć i wyprać w pralce – będzie łatwiej utrzymać go w czystości. Sprawdź także materiał, z którego jest zrobiony. Najlepiej, jeśli będzie naturalny, np. bawełniany, ponieważ dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz i jest wytrzymały na uszkodzenia.

Materac ma bezpośredni wpływ na jakość Twojego snu. Od niego zależy, czy rano wstaniesz uśmiechnięty i bez żadnych dolegliwości. Dlatego uważnie wybieraj wyposażenie do swojej sypialni.

Artykuł sponsorowany